گروه مشاورين املاک رامسر ملک (نيازمنديهاي همشهري درشمال)

تنکابن

شهرستان تنکابن که جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری ۱۹۸۰۰۰نفر بوده است.

تاریخچه جداسازی شهرستان تنکابن
تنکابن نامی کلی است که زمانی به نواحی از رودسر تا محمودآباد را اطلاق می‌شد که در زمان احمدشاه این گستره منطقه‌ای از رودسر تا نوشهر را در بر می‌گرفت و با ورود به عصر پهلوی اول این منطقه که محال ثلاث تنکابن نامیده می‌شد به مازندران الحاق و به تدریج از وسعت‌اش کاسته شد.

اکنون شهرستان تنکابن دارای محدوده‌ای از پل چالکرود در غرب شیرود و در شرق شهرستان رامسر آغاز و تا پارک ملی خشکه‌داران در شرق نشتارود در مرز شهرستان تازه تاسیس عباس‌آباد، امتداد دارد که گسترهٔ وسعت این شهرستان بزرگ تا مرز شهرستان چالوس می‌باشد و گسترهٔ اداری آن به عنوان معاونت کل استان از رامسر تا نور می‌باشد..... و همچنین در سال ۱۳۸۹ نیر شهر شیرود از تنکابن قدیم جدا و مستقل شد.

اکنون این شهرستان دارای محدوده‌ای از شرق شهرستان تازه تاسیس شیرود و تا پارک ملی خشکه‌داران در شرق نشتارود در مرز شهرستان تازه تاسیس عباس‌آباد امتداد دارد.

به طور کلی شهرستان تنکابن امروز با تنکابن قدیم تفاوت‌های زیادی دارد، شهرستان تنکابن در گذشته شامل ۵ شهرستان دیگر بوده که امروزه از این شهرستان جدا شده‌اند. شهرستان رودسر در سال ۱۳۲۰ (از شهرستان رودسر نیز شهرستان املش منشعب شده است)، شهرستانهای چالوس ونوشهر تحت عنوان یک شهرستان در آن زمان در سال ۱۳۲۴، شهرستان رامسر بعد از انقلاب و در سال ۱۳۶۴ از این شهرستان بزرگ جدا شده‌اند و به شهرستان‌های مستقلی تبدیل شده‌اند. وشهرستان عباس‌آباد (تنکابن) واقع در ناحیه شرقی شهرستان بزرگ تنکابن از سال ۱۳۸۹ شروع به کار کرد.

 

آدرس

مازندران - رامسر - هریس - جاده میرزاکوچک خان

تلفن ثابت : ۰۱۱۵۵۳۷۲۵۱۳
کد پستی : ۴۶۹۴۱۹۱۴۴۴

 

ای میل پشتیبانی

نيازمنديهاي همشهري درشمال

گروه مشاورين املاک رامسر ملک

مهندس حسنی فر